Life style

Kraina 44 wysp czeka

Jedna z najszerszych plaż w Polsce, słynna latarnia morska, Stawa Młyny, malowniczy deptak i przyjemna morska bryza ? to najczęstsze skojarzenia ze Świnoujściem, do którego dotrzemy z Wrocławia w około 2 godziny. 7 sierpnia linie Jet Air uruchomiają sezonowe połączenie do portu Heringsdorf na wyspie Uznam.

Bezpośredni lot do niemieckiego lotniska Heringsdorf, oddalonego od Świnoujścia o ok. 9 km to nowość w sezonowej ofercie wrocławskiego lotniska. ? To kolejne, po Gdańsku połączenie z Bałtykiem, które uruchamiamy w czasie tegorocznych wakacji. Cieszymy się, że bezpośrednio z Wrocławia możemy zaoferować szybki i komfortowy przelot na wymarzony urlop, jako alternatywę dla wielogodzinnej podróży samochodem czy pociągiem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. Sezonowe połączenie będzie obsługiwała linia Jet Air, ta sama, która uruchomiła ostatnio poranne loty do Warszawy. Ceny rozpoczynają się od 169 złotych w jedną stronę, a samolot zabierze na pokład 46 pasażerów.

Pierwszy sezonowy lot z Wrocławia planowany jest na 7 sierpnia. Samoloty będą latać na wyspę Uznam w każdą niedzielę o godz. 9.50, a z powrotem o godz. 17.50. ? To oznacza, że stęsknieni za widokiem Bałtyku mogą polecieć nawet na jeden dzień i wybrać się na plażę w Świnoujściu albo w Heringsdorfie i zjeść na obiad świeżą rybkę ? dodaje Jarosław Sztucki. Bilety lotnicze do turystycznego centrum Zachodniego Pomorza można rezerwować na stronie przewoźnika pod adresem www.jetair.pl.
Malowniczo położone Świnoujście to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w Polsce. Jako jedyne polskie miasto ulokowane jest w krainie 44 wysp, z czego zamieszkane są jedynie trzy największe – Uznam, Wolin i Karsibór. Imponująca plaża o szerokości 100 metrów sprawia, że nawet w środku sezonu bez trudu można znaleźć dla siebie wygodne miejsce na złocistym piasku. Symbolem miasta jest Stawa Młyny, czyli słynny znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, który stoi samotnie na falochronie, tuż obok wejścia do portu.
Atrakcje Świnoujścia:
? Stawa Młyny – znak nawigacyjny w kształcie wiatraka – najbardziej rozpoznawany symbol Świnoujścia. ?Wiatrak” usytuowany jest na końcu kamiennego Falochronu Zachodniego, który wieńczy plażę po stronie wyspy Uznam. Po przeciwnej stronie, na wyspie Wolin, położony jest Falochron Wschodni. Falochron o długości ok. 140 metrów to najdłuższy kamienny falochron w Europie.
? Latarnia Morska ? wybudowana w 1858 roku latarnia jest jedną z największych atrakcji turystycznych Świnoujścia. Ma 68 metrów wysokości, a na górę prowadzą kręte schody o ponad 300 stopniach. To najwyższa latarnia nie tylko polskiego wybrzeża, ale również najwyższa na Bałtyku oraz jedna z najwyższych na świecie!
? Fort Gerharda – zwany również Fortem Wschodnim jest jednym z najlepiej zachowanych XIX-wiecznych fortów nadbrzeżnych w naszej części Europy. Wybudowany przez pruskich fortyfikatorów był jednym z czterech podstawowych dzieł obronnych składających się na Twierdzę Morską Świnoujście.
? Zlot Żaglowców ? największą tegoroczną atrakcją jest słynny żaglowiec ?Bounty?. To prawdziwa gwiazda pływającej floty. Historia buntu załogi stała się scenariuszem wielu filmów, ale żaglowiec najbardziej znany jest z megaprodukcji ?Piraci z Karaibów?. Oprócz pirackiego statku będzie można zobaczyć również tak znane żaglowce, jak: Minerva, J.R. Tolkien, Artmis, Kapitan Głowacki, Baltic Lady i Olander.
Atrakcje Heringsdorfu:
? Termy Bałtyckie – składają się z sześciu basenów, w których można skorzystać z kąpieli w temperaturze 30-34 °C. Trzy napełnione są miejscową jodo-solanką. To doskonała alternatywa dla lubiących wodę nieco cieplejszą niż morska.
? Molo – wybudowane w 1899 r. liczy 280 m w głąb morza. W roku 1993 molo zostało odrestaurowane na wzór współczesnej architektury. Jako jedno z nielicznych we wschodniej części Bałtyku zostało uznane za zabytek. Na placu przed wejściem na molo znajduje się secesyjny zegar szafkowy.
? Dom Dziecka Cesarza Wilhelma – kompleks budynków, ufundowany przez cesarza Wilhelma II Hohenzollerna, w których znajdował się dom dziecka. Od 1993 r. jest młodzieżowym letniskowym ośrodkiem sportu w Ahlbecku.

http://www.pressoffice.pl/podroze,t328941371?more=1457027815

Similar Posts