Life style Linie Lotnicze Podróże

Egzotyczne podróże coraz bardziej popularne

Szanghaj, Bangkok, Nairobi, Bejrut… Te miasta jeszcze do niedawna były dla większości Polaków egzotyczne i niedostępne. Dzisiaj jednak, nawet tak dalekie lokalizacje są bliżej niż kiedykolwiek – a wszystko za sprawą tanich biletów lotniczych.

Jak pokazują statystyki sprzedażowe Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl, turyści coraz chętniej rezerwują bilety lotnicze do portów w Azji, Afryce oraz Ameryce Południowej i Północnej. Chęci eksplorowania egzotycznych miejsc sprzyjają też promocje linii lotniczych na trasach transkontynentalnych. Rosnąca popularność poszczególnych kierunków jest odzwierciedleniem dużej ilości cenowych okazji.

Najchętniej odwiedzanymi przez turystów w ostatnim czasie dalekimi miastami były kolejno: Bangkok Delhi oraz Pekin. Bilety można na te kierunki było nabyć w promocyjnych cenach od 1600 do 3000 zł za lot w obie strony. Takie okazje znajdują wielu chętnych ? 200 spośród, dokonanych w maju i w czerwcu, ponad 2 000 rezerwacji telefonicznych i elektronicznych stanowiły właśnie loty do stolic Tajlandii, Indii i Chin.

Popularna wśród podróżujących jest również Turcja. Ponad 30 rezerwacji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dotyczyło lotów do Stambułu ? ceny promocyjnych biletów powrotnych do tego miasta zaczynają się od ok. 1000 zł. Tendencja wzrostowa dotyczy też rezerwacji lotów w kilku innych promocyjnych kierunkach tj.: Bejrut, Marrakesz, Fez, Las Vegas, Nairobi oraz Agadir.
Co ciekawe, takie egzotyczne okazje oferują nie tanie, ale regularne linie lotnicze. Dwaj główni przewoźnicy, mający w ofercie tanie loty dalekich destynacji to Aerosvit i Aeroflot. Nieco rzadziej promocje zdarzają się w liniach Lufthansa oraz Finnair. Najatrakcyjniejsze ceny połączeń z Turcją mają natomiast linie Turkish Airlines.
Z: http://www.pressoffice.pl/podroze,t328941371?more=697611422

Similar Posts