Wiadomości branżowe

Dziesięć lat Bornitu pod Szrenicą

Atrakcyjne zniżki cenowe w sezonie wiosennym, losowanie darmowych voucherów pobytowych, powitalne drinki dla stałych gości to tylko niektóre niespodzianki przygotowane z okazji 10-lecia czterogwiazdkowego hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Należący do spółki INTERFERIE SA kompleks hotelowo-wypoczynkowy przygotował w ciągu dekady 300 tys. noclegów dla miłośników Karkonoszy ze wszystkich stron świata.

Karkonosze są perłą Sudetów, przyciągającą co roku setki tysięcy turystów, którzy szukają w górach odpoczynku, regeneracji sił, pięknych krajobrazów, sportowych wrażeń czy doświadczeń z turystycznego szlaku. Ten najwyższy sudecki łańcuch górski wieńczy od wschodu masywny szczyt Śnieżki o wysokości 1602 m n.p.m., od zachodu zaś Szrenica (1362 m n.p.m.), szczyt górujący nad Szklarską Porębą, zwaną nie bez przyczyny „karkonoskim rajem dla narciarzy”.

W pobliżu Szrenicy i Wodospadu Kamieńczyk, w granicach administracyjnych Szklarskiej Poręby, położony jest komfortowy hotel Bornit. Należący do giełdowej spółki INTERFERIE SA kompleks noclegowo-wypoczynkowy obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia działalności. Obiekt przyjął pierwszych gości 1 kwietnia 1999 roku. Kilka miesięcy po otwarciu, w październiku 1999 roku, hotel otrzymał cztery gwiazdki, co potwierdza wysoką jakość bazy hotelowej i świadczonych przez górską placówkę usług. Dziś ten malowniczo położony ośrodek jest jedynym tej wielkości i klasy hotelem w polskich Karkonoszach, dysponującym 176 miejscami w apartamentach oraz w luksusowych pokojach jedno- i dwuosobowych.

Z okazji jubileuszu hotel Bornit przygotował atrakcyjną niespodziankę. W dniach od 29 marca do 10 kwietnia goście hotelowi otrzymają zniżkę w wysokości 40 proc. Warunkiem jest zarezerwowanie przynajmniej trzech noclegów w pokoju dwuosobowym. Zamiast 155 złotych odwiedzający Bornit zapłaci tylko 99 złotych za dzień. W cenę wliczone jest wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja przygotowane przez mistrzów kuchni, laureatów wielu kulinarnych nagród i certyfikatów. Zwolennicy aktywnego wypoczynku będą mogli bezpłatnie skorzystać z zaplecza rekreacyjnego: pełnowymiarowego basenu i sali bilardowej, a miłośnicy tańca – pobawić się w sobotniej dyskotece.

Oprócz tego co dziesiąta zrealizowana rezerwacja będzie nagrodzona darmowym voucherem dla dwóch osób na dodatkowy pobyt weekendowy w naszym obiekcie – mówi Robert Szuber, dyrektor Bornitu.

W ciągu dekady w Bornicie zamówiono 300 tys. noclegów. Wśród hotelowych gości znajdowali się turyści ze wszystkich stron świata. Trzy czwarte z nich to Polacy, ale 25 proc. przyjechało do ośrodka pod Szrenicą z innych krajów Europy. Bogatą ofertę czterogwiazdkowego hotelu docenili również goście z tak egzotycznych państw jak Sierra Leone, Liban, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Australia.

Przed dziesięciu laty hotel Bornit oferował swoim gościom, prócz noclegów i znakomitej kuchni, jedynie kryty basen o olimpijskich wymiarach oraz sauny. Z czasem karkonoski ośrodek rozszerzał wachlarz usług rekreacyjnych i relaksacyjnych. – W 2004 roku w nieużywanych pomieszczeniach otworzyliśmy nowoczesne i bogato wyposażone Centrum Odnowy Biologicznej – podkreśla dyrektor Szuber. – Osoby chcące zażyć relaksu mogą wybrać z bogatej oferty SPA sesję w nowoczesnej, wyposażonej w saunę parową „kapsule piękności”, zabiegi rehabilitacyjne połączone z aromaterapią oraz muzyko- i koloroterapią. Nasi konsultanci proponują gościom również antystresowe kąpiele w jacuzzi, lecznicze okłady borowinowe, laseroterapię, profesjonalne masaże. W Centrum Odnowy Biologicznej można skorzystać także z konsultacji lekarskiej.

Atrakcyjne położenie hotelu (700 m n.p.m., w pobliżu atrakcyjnych szlaków turystycznych), wysoka jakość świadczonych usług noclegowych, smaczna kuchnia, bogata oferta SPA to przyczyny dużej popularności Bornitu wśród znanych polityków, dyplomatów i artystów. Liczną grupę odwiedzających karkonoski hotel INTEFERII SA stanowią polscy sportowcy, którzy przyjeżdżają na zgrupowania do Szklarskiej Poręby.  W gościnnych progach Bornitu przebywali m.in.: piłkarze Zagłębia Lubin, Lecha Poznań, a cała kadra olimpijskich pływaków z Pawłem Korzeniowskim na czele oraz narodowa drużyna olimpijska w kajakarstwie i wioślarstwie korzystała z pływalni i sprzętu do ćwiczeń. Kilka tygodni temu w Bornicie mieszkała też międzynarodowa grupa narciarzy biorących udział w prestiżowym Biegu Piastów, a dzisiaj w sali konferencyjnej Bornitu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Justyny Kowalczyk, zdobywczyni tegorocznego Pucharu Świata w biegach narciarskich. Karkonosze i Góry Izerskie nazywane są także często „mekką maratończyków”. Hotel gości co roku grupę biegaczy, wśród których znajdują się również olimpijczycy.

Goście Bornitu, otoczeni profesjonalną i troskliwą opieką, mogą czuć się również bezpiecznie. Jesienią ubiegłego roku hotel otrzymał „Złoty Certyfikat Bezpieczeństwa”, który poświadcza wysokie standardy bezpieczeństwa budynku oraz przygotowanie personelu do rozmaitych sytuacji awaryjnych. Hotel Bornit był pierwszym ośrodkiem w Szklarskiej Porębie, który wystąpił o ten certyfikat.

Hotel INTERFERII otwiera swe podwoje nie tylko dla gości z całego świata, lecz również dla młodych adeptów hotelarstwa. – Każdego roku kilkadziesiąt uczniów odbywa u nas praktyki, a my z chęcią dzielimy się naszym bogatym doświadczeniem – mówi Robert Szuber. – Dla tej grupy uzdolnionej młodzieży hotel Bornit jest prawdziwą ”szkołą poza szkołą”. Tu zdobywają swe pierwsze, profesjonalne szlify w hotelarstwie i gastronomii. To doświadczenie z pewnością  zaprocentuje w przyszłości.

 

Strona internetowa hotelu Bornit:

http://bornit.interferie.pl

 

Similar Posts