Wiadomości branżowe

INTERFERIE Medical SPA – nowy ośrodek w Świnoujściu

Znamy już nazwę kompleksu wypoczynkowo – rehabilitacyjnego, który wybuduje w Świnoujściu giełdowa spółka INTERFERIE. Na miejscu dawnego ośrodka Eldorado, przemianowanego roboczo na Barbarkę II, powstanie nowoczesny obiekt INTERFERIE Medical SPA. Spółka właśnie rozpisała przetarg na rozbiórkę istniejących budynków, kończy się również etap weryfikowania projektu wykonawczego i budowlanego.

Ponieważ prace związane z naszą najważniejszą inwestycją znajdują się już na zaawansowanym etapie, dlatego postanowiliśmy wybrać ostateczną nazwę nowego ośrodka. Tak, aby powszechnie przyjęła się ona w świadomości ludzi jeszcze przed otwarciem – wyjaśnia Adam Milanowski, prezes spółki INTERFERIE. – Określenie „Interferie Medical SPA” nawiązuje z jednej strony do charakteru firmy, która skupia kilka obiektów pod wspólną marką Interferii, z drugiej zaś wskazuje, jaki charakter będzie miał budowany kompleks w Świnoujściu.

Większość ośrodków spółki INTERFERIE nosi nazwy minerałów towarzyszących rudom miedzi (Argentyt, Bornit, Cechsztyn, Chalkozyn, Malachit), co wiąże się z historią firmy – spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące wcześniej do KGHM Polska Miedź SA. Ponieważ jednak od dłuższego czasu INTERFERIE realizują strategię polegającą na oferowaniu wypoczynku połączonego z zabiegami zdrowotnymi i rehabilitacyjnymi, dlatego też najważniejsza inwestycja lubińskiej spółki będzie nazywała się adekwatnie do charakteru obiektu. Według planów zarządu INTERFERIE Medical SPA będzie to najnowocześniejszy kompleks konferencyjno-wypoczynkowy, z bogatą bazą zabiegową oraz wellness.

Kompleks INTERFERIE Medical SPA powstanie w Świnoujściu na miejscu dawnego ośrodka Eldorado, który spółka przemianowała roboczo na Barbarkę II po jego zakupie w czerwcu 2007 roku. Właśnie trwa kolejny etap tej inwestycji: po wybraniu firmy odpowiedzialnej za projekt wykonawczy oraz inwestora zastępczego INTERFERIE ogłosiły przetarg na wykonanie prac rozbiórkowych budynków znajdujących się na działce przy ul. Uzdrowiskowej 15. Firma, która wygra przetarg, zobowiąże się do rozbiórki czterech budynków oraz dwóch pomieszczeń pomocniczych o łącznej powierzchni całkowitej 10 tys. 982 mkw. i kubaturze budynków 36 tys. 913 m sześc. Oprócz rozbiórki podejmie się również wywozu materiału porozbiórkowego oraz zapewnienia odpowiedniego składowania tego materiału.

Zainteresowani udziałem w przetargu mogą składać swoje pisemne oferty do poniedziałku 14 grudnia br. do godz. 12.00 do biura inwestora zastępczego, firmy Portico Project Management. Otwarcie kopert nastąpi o godz. 14.30. Zamawiający w specyfikacji przetargowej zaznaczyli, że do udziału w konkursie ofert mogą startować oferenci, którzy w latach 2006-09 zrealizowali co najmniej dwie rozbiórki o kubaturze powyżej 10 tys. m sześc. W drugim etapie postępowania z wybranymi firmami inwestor zastępczy prowadzić będzie negocjacje do 23 grudnia br. Według planów INTERFERII umowa na prace rozbiórkowe zostanie podpisana na początku stycznia, a tydzień po jej sygnowaniu przez obie strony wykonawca przystąpi już do robót. Zakładany termin wykonania zlecenia – początek kwietnia 2010 roku.

Oprócz prowadzenia wspomnianego przetargu firma Portico Project Management prowadzi obecnie weryfikację projektu wykonawczego i budowlanego inwestycji INTERFERIE Medical SPA. – Projektant, czyli firma CP Construction, przekazał właśnie dokumenty inwestorowi zastępczemu, który ma dwa miesiące na ich analizę i przedstawienie ewentualnych korekt – wyjaśnia Adam Milanowski. – Chodzi m.in. o możliwość zastosowania innych rozwiązań technicznych, które pozwolą obniżyć koszty przy zachowaniu odpowiedniej jakości prac.

 

hastagi na stronie:

#nowy baden w swinoujsciu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy