Wiadomości branżowe

Hotel Bornit troszczy się o najmłodszych

Z roku na rok polepsza się krajowa baza noclegowa, przybywa też miejsc przyjaznych dorosłym gościom podróżującym ze swoimi dziećmi. W trwającej właśnie drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii „Hotel Przyjazny

Z roku na rok polepsza się krajowa baza noclegowa, przybywa też miejsc przyjaznych dorosłym gościom podróżującym ze swoimi dziećmi. W trwającej właśnie drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii „Hotel Przyjazny Rodzinie” udział bierze należący do spółki INTERFERIE hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. W lutym odwiedzi go z wizytą jeden z członków kapituły, Bornit będzie również rywalizował o miano najlepszego hotelu na wypoczynek dla rodziny.

Już po raz drugi jurorzy oraz internauci i goście hotelowi wybierać będą miejsca przyjazne dla rodzin z dziećmi oraz kobiet w ciąży. Celem akcji „Hotel Przyjazny Rodzinie” jest z jednej strony zapewnienie komfortowych warunków do wypoczynku dla małych i dużych gości oraz stworzenie w Polsce nowej kategorii hoteli rodzinnych, a z drugiej zachęcenie hoteli, pensjonatów i ośrodków letniskowych do wprowadzania wyposażenia i standardów sprzyjających bezpiecznemu pobytowi rodzin.

Pierwsza edycja programu (2008/09) cieszyła się dużą popularnością – zgłosiło się do niej ponad 70 obiektów, z których do finałowej części dotarło 46 miejsc z całej Polski. Zapisy do tegorocznej, drugiej edycji przyjmowane były do 31 grudnia 2009 roku. Wśród ośrodków, które zgodziły się poddać ocenie kapituły programu, jest także znajdujący się w Szklarskiej Porębie czterogwiazdkowy hotel Bornit.

Od początku swojej działalności hotel Bornit oferuje wiele udogodnień i atrakcji dla swoich gości, w tym także dla rodzin z dziećmi. Blisko stąd w góry, tuż obok znajduje się wyciąg narciarski, a w hotelu do dyspozycji jest basen, salon gier dla dzieci i bezpłatna wypożyczalnia sanek. Latem przy obiekcie czynny jest plac zabaw. Do Bornitu chętnie przyjeżdżają cale rodziny, nie tylko na ferie i wakacje – mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE, do której należy hotel w Szklarskiej Porębie. – Uczestnicząc w programie „Hotelu Przyjaznego Rodzinie” będziemy mieli jeszcze większą motywację do tego, by podwyższać standard obsługi.

Zgodnie z zasadą programu każdy zgłoszony obiekt zostaje zweryfikowany przez kapitułę programu i walczy o tytuł oraz certyfikat „Hotelu Przyjaznego Rodzinie”. Relacje z wizyt członka kapituły są publikowane na bieżąco na stronie www.dzieckowhotelu.pl. Przedstawiciel organizatora, weryfikując hotel, przyznaje punkty zgodnie z kwestionariuszem, sprawdzając, czy dany obiekt spełnia kryteria danej edycji. Pod koniec edycji kapituła wybiera zwycięski obiekt w jednej z pięciu kategorii:

A to już wiesz?  Lecisz tanimi liniami, uważaj na opłaty dodatkowe

– najlepszy hotel na wypoczynek i wakacje dla rodziny
– najlepszy hotel miejski dla rodziny
– najlepszy pensjonat dla rodziny
– najlepszy ośrodek wypoczynkowy dla rodziny
– najlepsze letnisko (gospodarstwo agroturystyczne) dla rodziny

Dodatkowo w trakcie trwania akcji odbywa się głosowanie internautów i gości hotelowych.

Kapitułę programu tworzą znani i szanowani ludzie różnych zawodów, zarówno popularni aktorzy i dziennikarze, jak i eksperci doskonale orientujący się, jak stworzyć świat przyjazny dzieciom i rodzicom. Są wśród nich takie osobowości jak m.in. psycholog i superniania Dorota Zawadzka, pediatra dr Wojciech Ozimek, związane ze stacją TVN dziennikarki Beata Tadla i Joanna Racewicz, piosenkarka Justyna Steczkowska czy aktorzy filmowi i teatralni: Magdalena Stużyńska, Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk.

Zgłosiliśmy nasz hotel w kategorii „Najlepszy hotel na wypoczynek i wakacje dla rodziny”. W lutym spodziewamy się wizyty specjalnego gościa, który spędzi w Bornicie dwa dni wraz ze swoją rodziną – opowiada Robert Szuber, dyrektor hotelu Bornit. – Nie przygotowujemy się jakoś specjalnie na te odwiedziny, bowiem w hotelu na co dzień obowiązuje wysoki standard obsługi, zawsze też staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom matek z dziećmi. Wierzę, że nasi goście wyjadą z Bornitu zadowoleni i w dobrym nastroju.

Uroczysta gala finału akcji, wraz z ogłoszeniem wyników tegorocznej edycji, odbędzie się w marcu 2010 roku.

Organizatorem akcji jest portal hotelowy www.hotelenet.com. Partnerują mu sieć sklepów SMYK, firma E-Card. Patronami medialnymi w tej edycji są: TVN Style, Radio Vox, Twój Maluszek, Baby On Line, Onet, Świat Hoteli. Patronat merytoryczny zapewniają fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo oraz firma Nordic Team.

*   *   *

Czterogwiazdkowy hotel Bornit znajduje się w Szklarskiej Porębie, blisko Szrenicy i Wodospadu Kamieńczyk (na wysokości 700 metrów n.p.m.), do którego prowadzi od ośrodka górski szlak. Kompleks hotelowo-rekreacyjny został oddany do użytku w 1999 roku i oferuje 176 miejsc w luksusowych pokojach 1, 2 i 4-osobowych oraz w apartamentach.

A to już wiesz?  Euro 2012 - wizytacja hotelu Bornit

W hotelu do dyspozycji gości pozostaje doskonała restauracja, bar usytuowany w urokliwym ogrodzie zimowym, oraz klub nocny, w którym w soboty prowadzone są dyskoteki. Szczególną atrakcją hotelu Bornit jest słoneczny taras z widokiem na przepiękną panoramę Karkonoszy. Obiekt dysponuje również sześcioma profesjonalnie wyposażonymi salami konferencyjnymi, które mogą pomieścić od 25 do 140 osób.

Hotel Bornit zapewnia nie tylko komfortowe warunki pobytu, ale również możliwość relaksu, rehabilitacji i poprawy kondycji fizycznej. Na miłośników pływania czeka pełnowymiarowy 25-metrowy kryty basen. Hotelowe centrum wypoczynku i rekreacji zaprasza do skorzystania m. in. z sauny, sali fitness, bowlingu i bilardu. Można również odwiedzić gabinet masaży, skorzystać z usług kosmetyczki, kapsuł piękności i solarium.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy