Wiadomości branżowe

Wakacyjny turnus za wygrany turniej

Przez dwa dni  w Świnoujściu – jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów – odbywać się będzie turniej tenisa z udziałem znanych gwiazd muzyki i ekranu. Aktorzy walczyć będą o tygodniowy pobyt w hotelu Bornit w

Przez dwa dni  w Świnoujściu – jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów – odbywać się będzie turniej tenisa z udziałem znanych gwiazd muzyki i ekranu. Aktorzy walczyć będą o tygodniowy pobyt w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, sami zaś jako jurorzy ocenią potrawy przygotowane podczas konkursu kulinarnego. 

Już po raz szósty Świnoujście jest gospodarzem Morskiego Turnieju Tenisowego Gwiazd. Impreza organizowana jest w ramach Dni Świnoujścia. Zawody przyciągają co roku wiele popularnych osób ze świata kultury i polityki. W tym roku wystąpią na nim takie gwiazdy jak Tomasz Stockinger, Karol  Strasburger czy artyści kabaretowi Marcin Daniec i Leszek Malinowski. Pojedynki na sety i gemy rozegrają również kompozytor i dyrygent Zbigniew Górny, legendarny piosenkarz Stan Borys oraz wicemistrz olimpijski w zapasach Andrzej Supron. 

Turniej zaczyna się w sobotę 5 lipca o godz. 9.30 na kortach tenisowych przy ul. Matejki i potrwa do godz. 17, a w niedzielę do 19. Główną nagrodą w konkursie jest ufundowany przez spółkę INTERFERIE SA tygodniowy wypoczynek dla dwóch osób w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, jedynym czterogwiazdkowym hotelu tej wielkości w polskich Karkonoszach. 

Pobyt będzie można wykorzystać w dowolnie wybranym przez siebie terminie do końca roku – mówi Waldemar Czechowski-Jamroziński, prezes INTERFERII SA. – Goście będą mieli do dyspozycji wszystkie atrakcje, jakie są w hotelu – odnowę biologiczną, saunę, masaże suche i wodne, zabiegi borowinowe, inhalacje oraz zabiegi w kapsułach piękności. Oprócz tego proponujemy skorzystać z pływalni, sauny, kręgielnia czy bilardu. Niewątpliwie jest o co walczyć, bo zwycięzca turnieju będzie mógł połączyć wypoczynek z poznawaniem uroków Karkonoszy i Szklarskiej Poręby – dodaje. 

Hotel znajduje się w Szklarskiej Porębie na wysokości 700 metrów n.p.m., blisko Szrenicy i Wodospadu Kamieńczyk, do którego prowadzi od ośrodka górski szlak. Kompleks hotelowo- rekreacyjny oferuje 176 miejsc w luksusowo wyposażonych pokojach 1, 2 i 4-osobowych oraz w apartamentach. Do Bornitu przyjeżdżają nie tylko goście z Polski i Niemiec, ale także turyści z Danii, Francji, Białorusi, a nawet Emiratów Arabskich i Sierra Leone. Po górskich wycieczkach mogą nabierać sił i zadbać o swój organizm korzystając z bogatej bazy rekreacyjnej i pielęgnacyjnej. Goście hotelowi (i nie tylko) mogą liczyć w Bornicie na regionalne specjały oraz rarytasy kuchni z całego świata, serwowane w hotelowej restauracji. Dumą obiektu jest ogród zimowy – przeszklone patio na 60 osób, gdzie wśród zieleni można zasiąść na wygodnych kanapach, poczytać, napić się kawy bądź herbaty albo zamówić w barze drinka czy lampkę wina. Tuż obok znajduje się sterowana komputerowo kręgielnia i stoły bilardowe, pozwalające na aktywny wypoczynek bez potrzeby wychodzenia z hotelu. Latem kawiarnia otwiera swoje podwoje także na znajdującym się na 15. piętrze tarasie widokowym – przy deserach i napojach podziwiać można fantastyczną panoramę Karkonoszy. Hotel dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na lato. Do 5 września można przyjechać w ramach specjalnej oferty „Last Minute”, płacąc za wyżywienie i nocleg 110 zł za dobę.  

A to już wiesz?  Wakacyjne trendy Polaków: podsumowanie sezonu 2013

INTERFERIE SA posiadają dziesięć ośrodków w najpopularniejszych miejscowościach Sudetów i nad Bałtykiem – m.in. w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach. W położonym na trzech nadbałtyckich wyspach Świnoujściu goście wypoczywać mogą w popularnej wśród turystów i kuracjuszy Barbarce I, położonej w pobliżu parku zdrojowego i promenady, w odległości 120 m od morza oraz najpiękniejszej i najszerszej plaży Bałtyku. A już wkrótce rozpocznie się proces rozbudowy i modernizacji ośrodka Barbarka II – będzie to nowoczesne centrum kongresowo-wypoczynkowe z rozbudowaną i kompleksową częścią spa & wellness. 

Przyszły zwycięzca sportowych zawodów oraz wszyscy uczestnicy VI Morskiego Turnieju Tenisowego Gwiazd występować będą w Świnoujściu nie tylko jako zawodnicy, ale także jako jurorzy – w sobotę 5 lipca zostanie rozegrany VII Konkurs Kulinarny „Śledziowe Fantazje”, w którym wszyscy chętni będą mieli szansę zaprezentowania swoich talentów kulinarnych. Specjalnej gwiazdorskiej komisji przewodniczyć będzie Karol Okrasa, a publiczność będzie miała okazję spróbować przygotowanych potraw. A na stoisku Mennicy Polskiej turyści i mieszkańcy Świnoujścia będą mogli kupić lokalnego dukata „Wyspiarz”, który do 30 września funkcjonuje jako równoprawny środek płatniczy. Imprezę poprowadzi m.in. znana z niezwykłego poczucia humoru i lubiana artystka kabaretowa Joanna Bartel.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy