Wiadomości branżowe

Nowy ośrodek sieci INTERFERIE

1300 miejscami noclegowymi w nadmorskich ośrodkach dysponuje już notowana na giełdzie spółka INTERFERIE. Firma podpisała akt notarialny kupna kompleksu obiektów w Świnoujściu.Nowy kompleks wypoczynkowo – uzdrowiskowo –

1300 miejscami noclegowymi w nadmorskich ośrodkach dysponuje już notowana na giełdzie spółka INTERFERIE. Firma podpisała akt notarialny kupna kompleksu obiektów w Świnoujściu.

Nowy kompleks wypoczynkowo – uzdrowiskowo – konferencyjny jest piątym nadmorskim obiektem INTERFERII, drugim w Świnoujściu. Dysponuje 350 miejscami noclegowymi w 150 pokojach. Ośrodek położony jest w pobliżu najszerszej w Polsce plaży i świnoujskiej promenady. Jest to nie tylko idealne miejsce na nadmorski urlop, ale też doskonała baza konferencyjna. Obiekt dysponuje ośmioma wielofunkcyjnymi salami mieszczącymi od 40 do 100 osób.

21 czerwca podpisany został w Lubinie akt notarialny pomiędzy INTERFERIE SA a spółką BUILD INC, dotychczasowym właścicielem ośrodka Eldorado. Lubińska firma nabyła prawo do wieczystego użytkowania nieruchomości o powierzchni ponad 1,7 hektara oraz prawo własności trzech obiektów hotelowych, pawilonu gastronomicznego, budynku administracyjno – socjalnego i infrastruktury technicznej. INTERFERIE użytkują nowy ośrodek w Świnoujściu już od 1 czerwca, najpierw na zasadzie dzierżawy, obecnie już jako swoją własność. Placówka normalnie pracuje i przyjmuje gości przez cały sezon letni.

Wartość transakcji to 19 mln złotych netto. Środki na kupno obiektu pochodziły z ubiegłorocznej emisji akcji INTERFERII. Spółka jest notowana na giełdzie od 10 sierpnia 2006 roku. W wyniku emisji akcji serii B, firma uzyskała kwotę 30 mln złotych, które zgodnie z zapisami prospektu emisyjnego miały być przeznaczone na zakup nowego i rozbudowę istniejących obiektów. Oprócz 19 mln na kupno nowego obiektu w Świnoujściu INTERFERIE przeznaczyły 8 mln złotych na rozbudowę i kompleksową rewitalizację ośrodka Barbarka położonego również w Świnoujściu. Prowadzone inwestycje znacznie podniosły standard obiektu, zwiększono o 14 liczbę pokoi. Aktualnie trwają ostanie prace modernizacyjne. Odnowiona Barbarka będzie przyjmować gości od sierpnia br. Pozostałe środki uzyskane z emisji akcji INTERFERIE przeznaczą na rozbudowę hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie.

A to już wiesz?  Wakacje z rodziną? Walizkowy poradnik Taniego Podróżowania

Kupno nowego ośrodka jest ważnym elementem strategii funkcjonowania firmy” – mówi Waldemar Czechowski – Jamroziński, prezes INTERFERIE SA. “Rozszerzamy naszą bazę noclegową, aby nadążyć za boomem turystycznym w Polsce. Do 2010 roku planujemy powiększenie potencjału noclegowego INTERFERII o blisko 50 procent”.

INTERFERIE stale podwyższają standard swoich obiektów. Finalizowana jest właśnie modernizacja Argentytu w Dąbkach i Barbarki w Świnoujściu. Kolejny obiekt sieci INTERFERIE w Świnoujściu również czekają zmiany. Zostanie w nim uruchomiona baza zabiegów balneologicznych, powstanie boisko sportowe i kort tenisowy.

Świnoujście to tętniący cały rok życiem kurort, jedno z najpiękniejszych miast polskiego wybrzeża, jedyne położone na kilkudziesięciu wyspach. Walory uzdrowiskowe Świnoujścia odkryto już w XIX wieku. Od tego czasu tutejsze ośrodki i hotele odwiedzają tysiące turystów i kuracjuszy. W 2005 roku z noclegów w mieście skorzystało 117 tysięcy gości, w tym 34,7 tysięcy cudzoziemców.

Oprócz najdłuższych w Polsce plaż do Świnoujścia turystów przyciąga niezwykłe położenie. Od Berlina dzieli miasto zaledwie 160 kilometrów, od brzegów Szwecji 175 km, a od Danii 150 km.
Terminal promów morskich w Świnoujściu zapewnia stałe połączenia ze Szwecją i Danią dla pasażerów, samochodów osobowych, ciężarowych i wagonów kolejowych. Stanowi on ważne ogniwo łączące Europę środkową i południową ze Skandynawią.

INTERFERIE to spółka, która ma 15-letnią tradycję w działalności na krajowym rynku turystycznym i jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedna z większych w Polsce. INTERFERIE to członek Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki to najwyższej klasy obiekt w Karkonoszach. INTERFERIE rozpoczęły już jego rozbudowę. W 2009 nowa wieża Bornitu będzie przyjmować gości.

Historia INTERFERII związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Obecnie 61,5 akcji INTERFERII należy do KGHM Ecoren SA.

A to już wiesz?  Krakowski RT Galicya w szeregach Best Western

2006 był rokiem debiutu giełdowego INTERFERII. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia. Kurs pierwszego dnia notowań zamknął się na poziomie 6,7 złotych, i był wyższy o 11 proc. od ceny emisyjnej spółki (cena emisyjna to 6 złotych). Stabilny kurs akcji INTERFERII utrzymuje się nadal, w czerwcu br. ceny przekraczały nawet 13 zł.

Więcej informacji ( w tym aktualne cenniki): www.interferie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy