Wiadomości branżowe

Nie zabieraj tabletu do hotelu PURO. Czeka już tam na Ciebie

W sierpniu 2013 r. w Krakowie otwarto hotel sieci PURO – jeden z najnowocześniejszych obiektów noclegowych w Polsce i tej części Europy, w udany sposób łączący oryginalny design z przyjazną technologią. Tablety GALAXY Tab 2 oraz 40-calowe telewizory hotelowe Samsung HB690 zostały w nim wykorzystane do stworzenia innowacyjnego systemu sterowania pokojem umożliwiającego gościom między innymi

Teaser

W sierpniu 2013 r. w Krakowie otwarto hotel sieci PURO ? jeden z najnowocześniejszych obiektów noclegowych w Polsce i tej części Europy, w udany sposób łączący oryginalny design z przyjazną technologią. Tablety GALAXY Tab 2 oraz 40-calowe telewizory hotelowe Samsung HB690 zostały w nim wykorzystane do stworzenia innowacyjnego systemu sterowania pokojem umożliwiającego gościom między innymi regulację oświetlenia i temperatury pokoju, zamawianie posiłków, a także używanie tabletu jako pilota telewizyjnego.

Pionierskie rozwiązanie, wprowadzone przez hotel PURO we współpracy z firmami Samsung Electronics Polska, Procom Systems, Software Mind i kkVLab, polega na integracji systemów zarządzania automatyką budynku (BMS), zarządzania obiektem hotelowym (PMS), systemu telewizyjnego oraz CMS, służącego do zarządzania treścią na urządzeniach dostępnych gościom. ? Nie istnieje w Polsce żaden inny hotel, w którym integracja pomiędzy systemami i urządzeniami odbywa się na taką skalę. Efekt końcowy naszej pracy jest natomiast bardzo prosty i intuicyjny dla gościa, bowiem dostaje on do ręki tablet, który służy jako urządzenie sterujące praktycznie każdym aspektem otoczenia, w którym się znajduje ? mówi Daniel Walczyk z firmy Software Mind.

Zakres funkcji, w które wyposażono sterujące pokojami tablety Samsung GALAXY Tab 2, jest naprawdę imponujący. Za pomocą jednego interfejsu goście mogą regulować wszystkie parametry wpływające na komfort pobytu, w tym położenie rolet okiennych, temperaturę lub natężenie bądź kolor oświetlenia LED. Urządzenia służą również do obustronnej komunikacji z obsługą hotelu ? pozwalają na przeglądanie informacji o obiekcie i wiadomości od recepcji, rozmowy telefoniczne wewnątrz hotelu, ustawianie powiadomienia ?nie przeszkadzać?, wymeldowywanie się, a także zamawianie usług takich jak np. sprzątanie czy dostarczenie wybranych posiłków do pokoju. Aby zapewnić pełną funkcjonalność dla gości z całego świata, oprogramowanie dostępne jest w trzech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej i polskiej. Dla obsługi technicznej hotelu tablety GALAXY Tab 2 są z kolei narzędziem zapewniającym mobilny dostęp do systemu zarządzania całym obiektem.

A to już wiesz?  Narciarskie top 3: Włochy, Austria, Francja

Co istotne, tablety są w pełni zintegrowane z systemem telewizji hotelowej, którą można sterować zarówno przy użyciu pilota jak i wielofunkcyjnego GALAXY Tab 2. Wystarczy jedno polecenie na tablecie, aby automatycznie zmienić scenerię pokoju i przekształcić go w salę kinową idealnie dostosowaną do oglądania telewizji. Aby skuteczniej wybudzać gości, śpieszących się np. na poranny lot, zaprogramowany przez nich alarm uruchamia się jednocześnie na tablecie i w telewizorze, natomiast wyłączenie budzika na którymkolwiek z urządzeń dezaktywuje dzwonek powiadomienia na drugim. Inną ciekawą funkcją w pokojach hotelu PURO jest wygodny żyroskopowy pilot, umożliwiający wykorzystanie 40-calowego telewizora Samsung jako konsoli do gier.

Goście bardzo entuzjastycznie przyjęli pomysł użycia tabletów jako urządzeń sterujących funkcjami w pokoju, co wynika z coraz bardziej powszechnego użycia tych urządzeń w codziennym życiu ludzi ? powiedział Piotr Kłak, IT Manager w PURO Hotel. ? Decyzja o wdrożeniu tego innowacyjnego rozwiązania była naturalną konsekwencją przyjętej koncepcji rozwoju sieci hoteli PURO, które projektujemy i budujemy tak, by odpowiadać na rzeczywiste potrzeby współczesnych gości. Z drugiej strony, użycie energooszczędnych urządzeń Samsung pozwoliło nam w istotny sposób zredukować koszty operacyjne ? dodał Piotr Kłak.

W tablety GALAXY Tab 2 oraz telewizory Samsung HG40EB690 wyposażono wszystkie ze 138 pokojów krakowskiego hotelu PURO. Rok wcześniej sieć PURO uruchomiła również hotel we Wrocławiu, w którym zainstalowano się 102 telewizory Samsung UE40C6000. Na 2014 rok planowane jest otwarcie kolejnych obiektów w Poznaniu i Gdańsku.

Wykorzystane we wdrożeniu telewizory z serii HB690 to jedne z najbardziej zaawansowanych modeli w ofercie Samsung dla hoteli. Ich wersja podstawowa posiada między innymi wbudowane rozwiązanie sieciowe AllShare, umożliwiające turystom łatwe i intuicyjne podłączanie do nich swoich własnych urządzeń mobilnych takich jak smartfony, tablety czy notebooki oraz wyświetlanie ich zawartości na dużym ekranie telewizora. Aby cieszyć się pełną swobodą wyboru, goście mogą też skorzystać z platformy Samsung Smart Hub zapewniającej dostęp do bogatej bazy aplikacji oraz treści multimedialnych, w tym np. serwisów VOD, stacji radiowych czy serwisów społecznościowych.

A to już wiesz?  Wyższa frekwencja, lepsze wyniki i wskaźniki

 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy