Wiadomości branżowe

Zmodernizowane nadmorskie ośrodki INTERFERII czekają na urlopowiczów

Choć polska aura bywa kapryśna, a egzotyczne kraje wciąż działają jak magnes, widać jednak, że wypoczynek nad Bałtykiem wraca wśród Polaków do łask. Renesans mody na spędzanie wakacji nad rodzimym morzem sprawia, że o

Choć polska aura bywa kapryśna, a egzotyczne kraje wciąż działają jak magnes, widać jednak, że wypoczynek nad Bałtykiem wraca wśród Polaków do łask. Renesans mody na spędzanie wakacji nad rodzimym morzem sprawia, że o rezerwację warto postarać się dużo wcześniej – to już ostatni moment, gdy w nadbałtyckich ośrodkach INTERFERII są jeszcze wolne miejsca.   

W przeprowadzonym w czerwcu 2007 roku przez ośrodek Pentor badaniu aż trzy czwarte polskich urlopowiczów deklarowało, że zasadniczą część wakacji spędzi w kraju. Najwięcej wczasowiczów można spotkać niezmiennie nad Bałtykiem, który króluje jako najbardziej atrakcyjny region turystyczny (nad Bałtyk wybierało się w sumie 32 proc. wyjeżdżających, tymczasem na Mazury, które zajęły drugie miejsce, tylko 6 proc. urlopowiczów). I choć część z nas kręci nosem na zmienną i nieobliczalną aurę, polskie morze wciąż przyciąga, także turystów z zagranicy, poszukujących dziewiczej natury, spokoju i pięknych krajobrazów. 

Faktycznie, zauważyliśmy to, że Bałtyk staje się coraz popularniejszy – mówi Tadeusz Kania, wiceprezes INTERFERIE SA. – Jest dużo więcej zapytań telefonicznych i mailowych o wolne miejsca, więcej rezerwacji, co nas cieszy.  

Co ciekawe, w tym roku goście decydują się na przyjazd do naszego ośrodka najczęściej w pierwszej połowie lipca i na dwa pierwsze tygodnie sierpnia – komentuje Elżbieta Soszyńska, dyrektor należącego do INTERFERII ośrodka Cechsztyn w Ustroniu Morskim. – Mamy więc jeszcze wolne pokoje w pozostałych terminach oraz w czerwcu, który zapowiada się doskonale pod względem pogody. 

Do rozpoczęcia wakacji Cechsztyn oferuje specjalną promocję cenową – w pobyt wypoczynkowy z wyżywieniem wliczone są także m.in. dwa zabiegi lecznicze dziennie i darmowe korzystanie z siłowni. Dyrekcja organizuje też gościom spotkania przy grillu w ogrodzie, wieczorki taneczne czy pokazy tańca towarzyskiego, a nawet koncerty szlagierów operetkowych.  

A to już wiesz?  Pierwsze urodziny Hotelu Narvil Conference & Spa

To już ostatni moment, aby zarezerwować miejsce wakacyjnego wypoczynku w nadmorskich ośrodkach INTERFERII. Spółka dysponuje 1350 miejscami noclegowymi w swoich obiektach w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach. Tradycyjnie w lipcu i sierpniu, a więc w okresie wakacji i urlopów, wszystkie pokoje są zajęte. – W Barbarce I nie mamy już w ogóle wolnych miejsc, chętnych zapraszamy natomiast do Barbarki II przez cały sezon – mówi Elżbieta Cichoń-Dziąba, dyrektor ośrodków INTERFERIE w Świnoujściu. – Do Świnoujścia warto przyjechać nie tylko dla morza i najpiękniejszych oraz najszerszych plaż bałtyckich, ale także ze względu na możliwość swobodnego podróżowania do Niemiec. Od Berlina dzieli nas zaledwie 160 km, w Świnoujściu znajduje się także terminal promów morskich zapewniający stałe połączenie ze Szwecją i Danią. 

W ubiegłym roku frekwencja w trzech nadmorskich obiektach INTERFERII kształtowała się od 53 proc. w Cechsztynie (obiekt był remontowany w trakcie roku) w Ustroniu Morskim po 72 proc. w kołobrzeskim Chalkozynie. W znajdującej się w Świnoujściu Barbarce I – ośrodku bardzo popularnym szczególnie wśród turystów niemieckich, ale także wśród Polaków – przez dziewięć miesięcy trwała zakrojona na szeroką skalę modernizacja i remont budynku. Kosztem 8 mln złotych obiekt został rozbudowany, wymieniono wszystkie instalacje i podwyższono znacząco standard, dlatego też jego obłożenie (25 proc. w skali całego 2007 r.) nie oddaje stanu faktycznego.  

Świnoujście jest ważnym elementem w strategii rozwojowej spółki. Rozbudowa Barbarki II będzie drugą inwestycją INTERFERII w Świnoujściu – ma tu powstać nowoczesny obiekt hotelowy z centrum rehabilitacyjnym, konferencyjnym i SPA, z około 250 pokojami jedno-, dwuosobowymi i apartamentami dla 400 gości. Dlatego też prawdopodobnie tegoroczne lato będzie ostatnim, w którym goście skorzystają ze starej bazy ośrodka. Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na początek 2009 roku. 

INTERFERIE SA, spółka hotelarska z Lubina, od dwóch lat prowadzi program kompleksowej modernizacji swojej bazy noclegowej. Wydatki inwestycyjne w tym roku sięgną 18 mln złotych. Prace remontowe objęły już Chalkozyn w Kołobrzegu – była to modernizacja kawiarni, zabudowa patio, odświeżenie klatek schodowych i wymiana instalacji przeciwpożarowej. Całkowitemu przeobrażeniu uległ system pomieszczeń kawiarnianych, gdzie w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni pojawiły się kaskady wodne, zieleń i inne atrakcyjne elementy. Kolejne zadania przygotowywane są w hotelu górskim Malachit w Świeradowie Zdroju (modernizacja basenu i bazy zabiegowej) oraz ośrodku Argentyt w Dąbkach  – w tym ostatnim zagospodarowany zostanie teren wokół budynków. 

A to już wiesz?  Emirates uruchomiły połączenie do Bostonu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy