Wakacje

Zanim wybierzesz się w wakacyjną podroż 2014

mySafety Warszawa, czerwiec 2014 Zanim wybierzesz się w wakacyjną podroż Podczas podróży nasze myśli są zaabsorbowane nowymi krajobrazami i miłymi skojarzeniami. To właśnie wtedy gubimy

mySafety
Warszawa, czerwiec 2014

Zanim wybierzesz się w wakacyjną podroż

Podczas podróży nasze myśli są zaabsorbowane nowymi krajobrazami i miłymi skojarzeniami. To właśnie wtedy gubimy najwięcej rzeczy, pośród których ? jak raportują biura rzeczy znalezionych ? często są dokumenty i klucze.

O ile podróż bez walizki może ciągle okazać się możliwa, o tyle bez paszportu czy dowodu osobistego możemy natrafić na kłopoty, które często wymagają wiele czasu, by powrócić na zaplanowane szlaki. Wyrobienie paszportu zajmuje zwykle czas około dwóch tygodni.

W trakcie przesiadek i zakupu drobnych rzeczy z naszych torebek wyciągamy niemal wszystko. Okazje do zgubienia kluczy, dowodu osobistego czy paszportu pojawiają się więc niemal na każdym kroku. Ważne dla nas dokumenty i klucze warto trzymać w miejscach zamykanych na suwak (np. specjalna przegródka w torebce) bądź odizolowanych od pozostałej zawartości torebki, jak choćby w saszetce. Klucze watro zaopatrzyć w przyciągający uwagę brelok, dzięki czemu w przypadku ich wypadnięcia z torebki bądź wyłożenia na ladę sklepową albo stół w restauracji z większym prawdopodobieństwem je zauważymy.

Dokumentów nie należy trzymać razem z pieniędzmi. Pomimo tego, że gustowne i przestrzenne portfele do tego kuszą, to właśnie one są główną przynętą dla złodziei. Strata pieniędzy jest nieprzyjemnym doświadczeniem, ale strata dokumentów może okazać się jeszcze bardziej brzemienna w skutki. By uniknąć utknięcia w niezaplanowanych miejscu, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, jakie oferują firmy specjalizujące się w zakresie ochrony dóbr przed ich utratą. Przykładem takich rozwiązań są usługi mySafety Bezpieczne Dokumenty i mySafety Bezpieczne Klucze. Zawierają one pakiety z hologramami, brelokami oraz wskazówkami dla znalazcy, który 24 godziny na dobę może skontaktować się z infolinią i powiadomić o znalezionym przedmiocie. Z tego typu usług korzysta już ponad milion Polaków.

Wakacje (3)-003-2014-06-27 _ 19_42_39-72

Wakacje (1)-001-2014-06-27 _ 19_42_52-72

Wakacje (2)-002-2014-06-27 _ 19_42_38-72

A to już wiesz?  Letnia apteczka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy