Wiadomości branżowe

Sezon na pracę za granicą w tym roku zaczyna się wcześniej

Pogoda wyjątkowo sprzyja osobom szukającym zarobku za granicą. Wyjazdy zarobkowe rozpoczęły się o miesiąc wcześniej niż w ubiegłym roku - wynika z danych zebranych przez serwis www.BiletyAutokarowe.pl.Rezerwacja biletów na wyjazdy za granicę w celach zarobkowych rozpoczęła się w tym roku zaskakująco wcześnie, bo z początkiem marca. Już teraz statystyki sprzedaży w serwisie

Pogoda wyjątkowo sprzyja osobom szukającym zarobku za granicą. Wyjazdy zarobkowe rozpoczęły się o miesiąc wcześniej niż w ubiegłym roku – wynika z danych zebranych przez serwis www.BiletyAutokarowe.pl.

Rezerwacja biletów na wyjazdy za granicę w celach zarobkowych rozpoczęła się w tym roku zaskakująco wcześnie, bo z początkiem marca. Już teraz statystyki sprzedaży w serwisie BiletyAutokarowe.pl są porównywalne z ubiegłoroczną sprzedażą z kwietnia.

– Ponad 90 proc. biletów do Niemiec, Holadnii i Wielkiej Brytanii jest kupowanych w związku z wyjazdem do pracy, a właśnie te kierunki cieszą się teraz wyjątkową popularnością – wyjaśnia Mirosław Nikolin, właściciel serwisu. – Od początku marca zarezerwowano o 20 proc. więcej biletów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Warto dodać, że odnotowaliśmy też większy ruch na trasach do Skandynawii, co prawdopodobnie również wiąże się z wyjazdami pracowników.

Przyczyną zwiększonej sprzedaży jest wiosenna pogoda, która umożliwiła wcześniejszy niż zwykle rozruch branży budowlanej i rolniczej. Prace sezonowe już się zaczęły, zaś Polacy dostrzegli i wykorzystali szansę wcześniejszego zarobku. Bilety w serwisie BiletyAutokarowe.pl zamawiają zarówno osoby emigrujące za pracą na własną rękę, jak i agencje pracy rekrutujące dla zagranicznych firm.

Warto odnotować ciekawe zjawisko przepływu pracowników na zachód. Podczas gdy Polacy chętnie wyjeżdżają za pracą do Holandii czy Niemiec, notujemy zwiększoną liczbę rezerwacji biletów z Ukrainy do Polski – o ok. 30 proc. W tym przypadku również głównym celem podróży jest emigracja zarobkowa. Jednocześnie od niemal roku szybko wzrasta liczba połączeń ukraińskich.

Sezon wyjazdów za pracą potrwa do jesieni, osiągając szczyt w lecie, kiedy za granicę wyjadą również młodzi i niedoświadczeni pracownicy, szukający możliwości zarobku w okresie wakacyjnym.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Grupa ProBiz S.C.. Dostarczył
A to już wiesz?  Ze smartfonem w podróży

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy