Wiadomości branżowe

Pokaz filmów z poprzednich edycji “10 minut festiwal”

Do końca stycznia można zgłaszać prace do 3. edycji konkursu 10 minut festiwal. Sympatyków wydarzenia oraz wciąż niezdecydowanych, czy wysłać swój materiał na konkurs, organizatorzy zapraszają na pokaz filmów z poprzednich edycji festiwalu. Wieczór z krótkimi filmami pełnymi pasji - już w styczniu w Instytucie Spraw Wszelakich w Sopocie. Dwie poprzednie edycje 10 minut

Do końca stycznia można zgłaszać prace do 3. edycji konkursu 10 minut festiwal. Sympatyków wydarzenia oraz wciąż niezdecydowanych, czy wysłać swój materiał na konkurs, organizatorzy zapraszają na pokaz filmów z poprzednich edycji festiwalu. Wieczór z krótkimi filmami pełnymi pasji – już w styczniu w Instytucie Spraw Wszelakich w Sopocie. 

Dwie poprzednie edycje 10 minut festiwalu cieszyły się dużą popularnością. W sumie zgłoszono około 160 filmów. Warto przypomnieć sobie, jakimi pasjami chcieli zainteresować jury i widzów ich autorzy. Warto jeszcze raz przeżyć emocje towarzyszące obu galom finałowym.

Organizatorzy 10 minut festiwalu zapraszają na wieczór filmowy, podczas którego będzie można obejrzeć filmy biorące udział w konkursie w ubiegłych latach. Pokaz odbędzie się 17 stycznia o godz. 17:00 w Instytucie Spraw Wszelakich przy ul. 3 maja 69 C w Sopocie. Wstęp wolny.

10 minut festiwal to wydarzenie dla pasjonatów filmu oraz miłośników aktywnego trybu życia. To konkurs, w którym udział biorą 10-minutowe filmy o tematyce związanej ze sportem, podróżami i innymi pasjami. Filmy zgłaszane są za pośrednictwem strony www.10minutfestiwal.pl. Użytkownicy Internetu głosują na prace zakwalifikowane do konkursu i przyznają nagrodę internautów. Podczas gali finałowej, wiosną 2015 r., odbędzie się kinowy pokaz najciekawszych filmów i wręczone zostaną dwie kolejne nagrody – jury oraz publiczności.

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłoszono już ponad 20 filmów. Dostępne są one na stronie: http://www.10minutfestiwal.pl/filmy/1. Prace można zgłaszać do 31 stycznia 2015 r.

Na platformie WspólnyProjekt.pl można dołączyć do akcji crowdfundingowej, której celem jest zgromadzenie funduszy na rozwój przedsięwzięcia. Twórcy festiwalu zamierzają zebrać minimum 5 tys. złotych. Pozwoli to na streaming live gali finałowej do dowolnego miejsca na świecie. Jeśli uda się przekroczyć kolejne progi finansowe, galę uświetni spotkanie z osobistością świata filmu, wykład o tematyce filmowej, a nawet profesjonalne warsztaty filmowe.

A to już wiesz?  Linie Emirates otworzą piąte połączenie do Pakistanu

Więcej o festiwalu: www.10minutfestiwal.pl 
Dołącz do nas na Facebooku: www.facebook.com/10minutfestiwal
YouTube: www.youtube.com/user/10minutfestiwal
Crowdfunding: www.wspolnyprojekt.pl/pl/projekty/10_minut_festiwal


dostarczył infoWire.pl

Źródło Wspólnyprojekt.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy