Wiadomości branżowe

INTERFERIE SA nadal z piłkarkami ręcznymi

Nowy sezon rozgrywek piłkarki ręczne lubińskiego klubu rozpoczną z nowymi siłami oraz tą samą nazwą – giełdowa spółka INTERFERIE SA przedłużyła umowę z klubem na sponsorowanie drużyny. W poprzednim sezonie zawodniczki

Nowy sezon rozgrywek piłkarki ręczne lubińskiego klubu rozpoczną z nowymi siłami oraz tą samą nazwą – giełdowa spółka INTERFERIE SA przedłużyła umowę z klubem na sponsorowanie drużyny. W poprzednim sezonie zawodniczki Interferii Zagłębia Lubin zdobyły w krajowych rozgrywkach brązowy medal.  

Sponsoring sportu to jeden z ważniejszych elementów działań promocyjnych notowanych na giełdzie INTERFERII. Od 2006 roku lubińska spółka jest sponsorem tytularnym drużyny piłkarek ręcznych MKS Interferie Zagłębie Lubin, brązowych medalistek ostatniej ligi. W minionym sezonie wspierała również męski zespół szczypiornistów. W tym skupia się głównie na wspieraniu kobiecej piłki ręcznej, pozostając jej sponsorem tytularnym. 

Współpraca z klubem układa się bardzo dobrze, zdecydowaliśmy się więc ją kontynuować – podkreśla Adam Milanowski, p.o. prezesa zarządu INTERFERII SA. – Piłka ręczna jest dyscypliną ogromnie popularną w Zagłębiu Miedziowym, a na dodatek Lubin ma się czym pochwalić.  Z zespołem kobiecym rozpoczynaliśmy wspólną drogę jako sponsor, a więc naturalne było, że ze względu na historyczne związki zdecydujemy się nadal udzielać wsparcia piłkarkom. Tym bardziej, że szczypiornistki bardzo poważnie liczą się w walce i mistrzowski tytuł. Chcemy, by zawodniczki miały jak najlepsze warunki w przygotowaniach do ligowych pojedynków. 

Umowa została przedłużona na kolejny rok. – Jestem zadowolony, że nadal będziemy współpracować, a warunki finansowe, które ustaliliśmy, są bardzo korzystne. Na pewno żeńska drużyna będzie godnie promować markę Interferii – dodaje mówi Witold Kulesza, prezes klubu MKS Zagłębie Lubin. – Jeśli chodzi o ekipę mężczyzn, to musimy się postarać i poszukać również jakiegoś dobrego sponsora, takiego jak Interferie.  

W tej chwili zespół trener Bożeny Karkut ma już za sobą obóz przygotowawczy w Miliczu oraz pierwszy mecz sparingowy, w którym lubinianki pokonały Piotrcovię. Przez najbliższy czas będą trenowały raz dziennie, a w najbliższy weekend wyjadą na turniej do Markstädt. Sezon 2008 / 09 Interferie Zagłębie Lubin zainauguruje 6 września spotkaniem z SPR Safo Lublin, mistrzyniami Polski.

A to już wiesz?  Bułgaria znowu na TOPie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy