Wiadomości branżowe

Dobry czas dla polskich hoteli

Liczba gości zatrzymujących się w polskich hotelach z każdym rokiem jest coraz większa. Nic dziwnego, że nowe obiekty rosną jak grzyby po deszczu.W Polsce najwięcej jest hoteli klasy średniej - trzygwiazdkowych. Dynamicznie rozwija się też rynek tych o standardzie ekonomicznym. „Wynika to głównie z kosztów, na jakie mogą sobie pozwolić goście” –

Liczba gości zatrzymujących się w polskich hotelach z każdym rokiem jest coraz większa. Nic dziwnego, że nowe obiekty rosną jak grzyby po deszczu.

W Polsce najwięcej jest hoteli klasy średniej – trzygwiazdkowych. Dynamicznie rozwija się też rynek tych o standardzie ekonomicznym. ?Wynika to głównie z kosztów, na jakie mogą sobie pozwolić goście? ? wyjaśnia Miłosz Stanisławski. Stale rośnie też zapotrzebowanie na hotele luksusowe. Często zatrzymują się w nich obcokrajowcy, przede wszystkim Niemcy.

Duży wpływ na rozwój bazy hotelowej w Polsce miała organizacja Euro 2012 – mówi serwisowi infoWire.pl Marcin Gałązka. Liczba noclegów wzrosła o 50% w porównaniu ze stanem sprzed 9-10 lat. Jesteśmy pod tym względem liderem w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Hotel to w tej chwili nie tylko pokój i łóżko – to również strefy wspólnego wypoczynku. Zarządząjacy tymi obiektami starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadzają nowinki techniczne, takie jak: interaktywna telewizja, bardzo szybki internet czy mobilne aplikacje – dodają eksperci z Sound Garden Hotel.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Jak pomóc szczęściu podczas zagranicznego wyjazdu? KAYAK.pl prezentuje najciekawsze przesądy na świecie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy