Wiadomości

Carpooling od teraz także w Twoim telefonie

Nie zdążyłeś na pociąg? Odwołano Twój lot? Musisz szybko znaleźć alternatywne połączenie? Od dziś znalezienie oferty przejazdu jest jeszcze prostsze: największa giełda umawianych przejazdów Carpooling.pl jest już dostępna w wersji uproszczonej na telefony komórkowe.

Pod adresem http://m.carpooling.pl znajduje się serwis zoptymalizowany tak, aby umożliwić jego wyświetlanie na małych ekranach telefonów komórkowych w jak najkrótszym czasie. Liczne funkcjonalności platformy zostały tutaj ograniczone do trzech najważniejszych:
– przeszukiwanie bazy przejazdów,
– aktywowanie i dezaktywowanie ogłoszeń,
– podgląd przejazdów i profili użytkowników zapisanych w notatniku.

Aby wyszukać przejazd, należy wpisać miasto wyjazdu i miasto docelowe oraz określić datę. Po wybraniu konkretnej oferty na ekranie ukażą się szczegóły przejazdu wraz z danymi kontaktowymi kierowcy. Jeśli kierowca podał do publicznej wiadomości numer telefonu, można od razu zadzwonić i ustalić szczegóły wspólnego przejazdu.

Plany na najbliższe miesiące obejmują przygotowanie aplikacji dla iPhone oraz rozwój technologii opartej na systemie GPS, dzięki której użytkownicy będą mogli odnaleźć kierowców lub pasażerów znajdujących się w pobliżu i jeszcze bardziej spontanicznie zorganizować wspólny przejazd.

Carpooling.pl to serwis, dzięki któremu kierowcy i pasażerowie umawiają się na wspólne przejazdy, oszczędzając w ten sposób pieniądze i redukując szkodliwy wpływ transportu samochodowego na środowisko naturalne. Codziennie w bazie serwisu dostępnych jest około 200 000 przejazdów na trasach w Polsce i Europie.
Z: http://www.pressoffice.pl/podroze,t328941371?more=1324296433

Similar Posts