Jak dobrze wybrać połączenie lotnicze ? poradnik Sky4Fly

Wybór odpowiedniego do potrzeb i możliwości połączenia lotniczego naprawdę robi różnicę! Przeczytaj poradnik przygotowany przez ekspertów z Centrum lotniczego Sky4Fly i zdobądź wiedzę niezbędną do właściwego zaplanowania podróży.

Do odpowiedniego planowania niezbędna jest podstawowa wiedza o wadach i zaletach różnych rodzajów połączeń lotniczych.

Loty bezpośrednie
Połączenie bezpośrednie to lot, w którym podróżny wsiadając do samolotu może być spokojny, że pokład opuści dopiero w miejscu docelowym. Szybko, prosto i wygodnie. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a co więcej, rozwiązanie takie nie zawsze jest najkorzystniejsze cenowo. Na połączenia bezpośrednie możemy liczyć najczęściej jedynie na stosunkowo krótkich i popularnych trasach (uwaga ta odnosi się do sytuacji, w której wylatujemy z Polski – pozbawionej węzła lotniczego z prawdziwego zdarzenia). Tutaj brylują tanie linie lotnicze, które specjalizują się w połączeniach z punktu A do punktu B. Jeśli wybierzemy taniego przewoźnika, możemy zaoszczędzić, musimy jednak brać poprawkę na to, że być może wylądujemy na lotnisku oddalonym od centrum miasta, które było celem naszej podróży. Lecąc z regularną linią lotniczą, wylądujemy w dogodniejszym miejscu, zapłacimy jednak więcej. Sprawa nie jest jednak z góry przesądzona i wszystko zależy od konkretnego połączenia. Zdarza się, że zarówno tanie, jak i regularne linie lotnicze korzystają z tych samych lotnisk.

Loty z przesiadką
Ostateczny koszt podróży często zależy od naszej inwencji. Sposobem na obniżenie wydatków związanych z korzystaniem z usług regularnych linii lotniczych jest wybór połączenia z przesiadkami. Takie rozwiązanie oczywiście wchodzi w grę tylko wtedy, gdy dysponujemy odpowiednią ilością czasu i energii. Przesiadki mogą być bowiem czasochłonne. Korzyść jest taka, że możemy zaoszczędzić, czasem nawet bardzo dużo. Przesiadka nie zawsze jest kwestią wyboru. Na dłuższych i mniej popularnych trasach bywa po prostu koniecznością.
Oto krótka lista rzeczy, o których warto pamiętać w przypadku wyboru lotu podczas, którego będziemy się przesiadać:
– linie lotnicze współpracują ze sobą i nie musimy osobno rezerwować biletów na każdy kolejny etap podróży. Co więcej, jeśli posiadamy jeden bilet na kilka odcinków podróży, mamy pewność, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za dowiezienie nas aż do portu docelowego i jest zobowiązany do udzielenia pomocy w przypadku np. opóźnienia lotu i utracenia kolejnego połączenia. Wtedy najczęściej zostaniemy przebukowani na pierwszy możliwy lot i to bez dodatkowej opłaty. Operacji tej dokonujemy na lotnisku, w biurze przewoźnika, który wystawił nasz bilet, nawet jeśli nie on był wykonawcą operacyjnym naszego lotu.
– Również tanie linie lotnicze koordynują swoje połączenia w ten sposób aby możliwe było łączenie kilku osobnych lotów, w tym wypadku jednak każdy z nich należy rezerwować osobno, a w przypadku opóźnień przewoźnik nie bierze na siebie odpowiedzialności i nie pokrywa poniesionych przez klienta strat.
– Jeśli czas oczekiwania na kolejny lot jest bardzo długi, możemy, jeśli posiadamy wymagane w danym kraju dokumenty (np. wizę), opuścić lotnisko i co nie co pozwiedzać.
– Należy pamiętać, że w niektórych krajach, nawet jeśli nie opuszczamy lotniska, musimy posiadać dokument umożliwiający nam przejazd przez terytorium danego kraju – wizę tranzytową (np. w USA).
– W większości przypadków w trakcie przesiadki nasz bagaż zostanie przetransportowany bezpośrednio z samolotu do samolotu. W takiej sytuacji nie musimy się martwić ciężkimi walizkami i koniecznością powtórzenia procesu nadawania bagażu.

Międzylądowanie
Jeśli wybieramy się w dalszą podróż, możemy mieć do czynienia z trzecim połączeniem, podczas którego odbywa się planowy „postój” samolotu w jednym z portów lotniczych położonych na trasie do punktu docelowego. Najczęściej spowodowany jest koniecznością zatankowania maszyny (trwa to zwykle ok. 45 min.). Na czas trwania „postoju” pasażerowie ze względów bezpieczeństwa muszą opuścić pokład, nie wolno im jednak opuścić lotniska.

Lot czarterowy
Z kolejnym połączeniem do czynienia miał każdy, kto wybrał się kiedyś na zorganizowane wczasy zagraniczne (np. do Egiptu czy w inne popularne miejsce. Loty te to, nieliniowe połączenia lotnicze organizowane przez biura podróży (touroperatorów), mające na celu dostarczyć klientów na zakupione wczasy (bilety są wówczas najczęściej wliczone w cenę całej wycieczki). Połączeniem takim można polecieć nawet jeśli nie zakupiliśmy wczasów u organizatora. Jeśli uda nam się skorzystać z takiej możliwości, możemy sporo zaoszczędzić. Może się zdarzyć, że touroperatorowi nie uda się sprzedać wszystkich planowanych wycieczek. Wtedy, by odzyskać choć część zainwestowanych pieniędzy i nie płacić za puste fotele w samolocie, udostępnia bilety na taki lot (bez konieczności zakupu całej wycieczki) w normalnej sprzedaży – często w atrakcyjnych cenach. Główną zaletą takich przelotów jest to, że oferują połączenia do miejsc, do których nie ma bezpośrednich połączeń regularnych.

To na jaki typ połączenia najlepiej się zdecydować zależy od indywidualnych oczekiwań i możliwości. Każde połączenie ma swoje wady i zalety, ważne jednak by dobrze przemyśleć swoje wybory oraz mieć świadomość tego, na co się decydujemy. W tym ostatnim, nieocenionej pomocy udzieli nam wyszukiwarka połączeń lotniczych na www.Sky4Fly.net, która w czytelny sposób i na wczesnym etapie rezerwacji dostarczy wszystkich niezbędnych informacji o specyfice danego połączenia.

Sky4Fly – o niebo lepsi!


Sky4Fly Sp. z o.o. to internetowe biuro podróży założone w 2006 r. Specjalizuje się w sprzedaży wycieczek i biletów lotniczych. Sky4Fly jest akredytowanym agentem IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych), współpracującym zarówno z tanimi liniami lotniczymi jak i tradycyjnymi przewoźnikami. Firma reprezentuje wiodących polskich touroperatorów. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi oraz innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym zapewnia bezpieczeństwo, najwyższą jakość usług i najlepsze ceny. W ofercie znajdują się zarówno tradycyjne wycieczki, bilety lotnicze ubezpieczenia turystyczne, rezerwacja miejsc hotelowych, jak i taksówki powietrzne, wycieczki czarterowe, wyjazdy narciarskie, weekendy lotnicze, egzotyczne wakacje, transfery, wyjazdy firmowe.

Authors

Related posts

Comments are closed.

Top